další instituce resortu ŽP  

Jste zde

Domů

Vyhlášení vítězů fotosoutěže WaterPIX

Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) dnes oznámila vítěze letošní fotosoutěže s vodní tematikou nazvanou WaterPIX. Do soutěže bylo přihlášeno přes 2000 fotografií z celkem 34 zemí Evropy. Občané České republiky zaslali celkem 79 fotografií, z toho 59 bylo pořízených na území Česka.

Soutěž vybízela Evropany, aby na fotografiích zachytili to, co si myslí o vodě, o jejím využití a jejich viditelných a skrytých přínosech. Cílem této fotosoutěže je upozornit na vodu jako na přírodní zdroj, jež je zásadně důležitý pro veškerý život na Zemi.

Mezinárodní porota vybrala vítěze ve třech tematických kategoriích (Voda a my; Voda příroda; Voda a hospodářství) a také vítěze Ceny pro mládež za nejlepší fotografii přihlášenou soutěžícím ve věku 18–24 let. Na základě on-line hlasování byla udělena jedné fotografii Cena veřejnosti.

Výherci jednotlivých kategorií (Voda a my, Voda a příroda a Voda a hospodářství) obdrží finanční ocenění ve výši 1000 EUR. Výherci Ceny pro mládež a Ceny veřejnosti obdrží finanční ocenění ve výši 500 EUR. Fotografie, které postoupili do finále si můžete prohlédnout zde.

Výherci:

Voda a my Cena veřejnosti: Orhan Kartal, Turecko

Image © Orhan Kartal, WaterPIX /EEA

Voda a příroda: Petar Sabol, Chorvatsko

Image © Petar Sabol, WaterPIX /EEA

Voda a hospodářství: Paulina Terendy, Polsko

Image © Paulina Terendy, WaterPIX /EEA

Cena pro mládež: Łukasz Frasunkiewicz, Polsko

Image © Łukasz Frasunkiewicz, WaterPIX /EEA

 

24.10.2018